У грудні 2002 р. меморіальний комплекс було відкрито за участі посла Ізраїлю Анни Азарі. У першу чергу будівництва, яка коштувала близько 3 млн. грн. було відкрито пам’ятний знак – менора («Древо життя»), алея і пам’ятник-монумент.
До фінансування будівництва долучились харківські організації, підприємства банки, міжнародна організація «Джойнт». Будівництвом керував С. Іщенко, визнаний Праведником народів світу. У підсумку 85% коштів на його будівництво було надано благодійниками. У 2005 р. було відкрито траурну залу з Чашею скорботи. У 2008 р. комітет «Дробицький Яр» встановив пам’ятник з інформацією про трагедію українською, івритом та англійською. На ньому міститься напис: «У Дробицькому Яру з грудня 1941 року по січень 1942 р. нацистами знищено понад 16 тисяч в’язнів Харківського єврейського гетто – старих, жінок та дітей – тільки тому, що вони були євреями».
У 2018 р. меморіальний комплекс був занесений Міністерством культури України до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. На сайті меморіального парку та музею «Дробицький Яр» доступна віртуальна екскурсія, джерела з історії трагедії, мартиролог жертв тощо. Державний архів Харківської області проводив виставку цифрових копій документів, присвячених Голокосту у Харкові.